2018 de yedi seo stratejisiyontemiArama motoru optimizasyonu, bugün işaret politik dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Düzgün müşterek icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan aşina iseniz, arama motoru optimizasyonunu veya SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün en stratejik sayısal pazarlama stratejilerinden biridir okunuşu bu çalışmayı muntazam benzer şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarışma edemezler.

SEO kararlı olarak geliştirilen bilinmeyen stratejiler okunuşu teknikler ile kalıcı gelişen benzer alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, arama motoru algoritmalarında kararlı değişikliklere göl ayağı bulmak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere ilgi etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, küçük işletme sahiplerinin ilerlemesine muin yaşamış olmak okunuşu taharri motoru oyununu rakiplerine muhalif edinmek amacıyla yedi SEO ipucu ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler doğruca bir şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını ve umumi web sitesi performansını iyileştirmeye asistan olabilirler.

1-Sesli aramayı delik ardı etmeyin.
Google 2016’da, hareketli taharri platformundaki eksiksiz arama sorgularının yüzdelik 20’sinin seda temelli olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, arama çubuğunda arama sorgusunu yaymak alegori ünlü sorular sorar. 2018 okunuşu bu oranın %30 lar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. İçerik daha derinlemesine akrep araç kelimelere okunuşu müşterek müzakere yapısına sahip olmalıdır. Ayrıca, yevmi dilde kullanılan sözdizimini ulamak okunuşu esen ancak fikirdir.

2-Önce taşınabilir düşünün.
Mobil taharri esasen masaüstü aramayı aştı. ün kalıcı arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi ana asistanlardan değil, akıllı telefonlarından sesli arama kullanır. Google ve öbür arama motorları bu eğilimi başkalık etmiş okunuşu mobil uyumlu web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, ölüm yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü alegori taşınabilir sürümün kalitesine ve içeriğine nazaran sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış taşınabilir sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine ve taharri motoru öz sayfalarında SERP daha mafevk sıralarda görev almasına muavin olacaktır. Google, hareketli sürümün elbette başarım gösterdiğini, okunuşu derecesinde uçarı yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman hangi genişliğinde kolaylık kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği boşluk ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin mafevk kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış sadece şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısa benzer özeti ile taharri motoru, kullanıcılara vukuf sağlar. Bu snippet’ler, sitemizi incele organik trafiğin en az yüzdelik 10’unu SERP’ler üzerine tamlanan işaret güçlü sonuçlardan almaktadır ve bu mevsim içinde artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna göre şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerinde olumlu etkisi olan uzun kuyruk sorgularına esasen kısaltarak cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını seo uzmanı tıklayıp, açıklamayı yaşamak henüz alımlı gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri kesin ve özlü birleşik şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki amaç önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akıllı asistanların ve yapay zekanın AI, araba öğreniminin okunuşu daha kişiselleştirilmiş bir taharri motoru deneyiminin birleşimi hasebiyle dikkate alınması gereken ehemmiyetli bir etken haline gelmiştir. Google, tek kullanıcının geçmiş aramalarına okunuşu eğilimlerine, bulunan konumuna ve genişlik ilgili ve şimdiki bilgileri takdim etmek düşüncesince sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, taharri motorlarının kullanıcıların benzer şey satın kaplamak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini özge sayfalara okunuşu medya satım noktalarına nazaran önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar birleşik konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilir medya sayfalarına evleviyet verir. İçeriğiniz bu takas trendine kadem uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine valör verin.
Kullanıcı deneyimi hala genişlik mühim sıralama faktörüdür okunuşu bütün taharri motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz hovarda birleşik şekilde yüklenmeli, hem hareketli hem de masaüstü platformlarda problemsiz birleşik şekilde çalışmalı okunuşu tüm bölümlerine erişmesi basitçe olmalıdır. Google aracılığıyla yapılan anketler okunuşu araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha uzun sürmesi durumunda, bir web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzdelik 40’ının geri döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır bir marjla engeller. Web sitenizi optimize bulmak okunuşu bol birleşik kullanıcı deneyimi sağladığından sakıncasız olgunlaşmak çok önemlidir. alçak web siteleri, SERP’lerde yüzü sıralarda mekân almaz ve ceninisakıt organik trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre derinlemesine zamandır egemen olmuştur okunuşu bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. Sektör, seda asistanları ve yapmacık zeka sebebiyle değişmeye başlamış ve değişmeye bitmeme edecektir. Google hâlen hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor okunuşu Google’dan mazruf çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. öteki platformlarda üst sıralarda makam almaları maksadıyla içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, özge her şeyden daha önemli.
İçeriğinizin kalitesi ve ilgi düzeyi, SEO‘daki genişlik patetik faktörlerden bazılarıdır. çok araştırılmamış ve aktüel olmayan sakıt nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. çok içerik, benzer web sitesinin itibarını ve sıralamasını da layemut etkileyecektir.

İçeriği zamanında ortaya koymak okunuşu tutarlı kaliteyi denk gelmek önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO yarışçı sularında sizlere muin olabilir. En ekonomik kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler kendince trendleri okunuşu duyuruları yetişmek etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *