2018 de 7 arama motoru optimizasyonu uygulamasıtaharri motoru optimizasyonu, bugün genişlik önemli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir. Düzgün ancak icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan aşina iseniz, taharri motoru optimizasyonunu veya SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün genişlik önemli dijital pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı düzenli sadece şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile rekabet edemezler.

SEO nizamlı olarak geliştirilen yeni stratejiler okunuşu teknikler ile baki gelişen müşterek alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında muntazam değişikliklere basamak sağlamak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere uyanıklık etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, küçük işletme sahiplerinin ilerlemesine muin edinmek okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine ön edinmek göre yedi SEO emare okunuşu püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler gerçek bir şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını okunuşu umumi web sitesi performansını iyileştirmeye yaver olabilirler.

1-Sesli aramayı oda ardı etmeyin.
Google 2016’da, mobil arama platformundaki hepsi taharri sorgularının yüzde 20’sinin ün devamlı olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda arama sorgusunu yaymak yerine sesli sorular sorar. 2018 okunuşu bu oranın %30 lar civarında olacağı oranlama ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. muhteva daha uzun kuyruklu açacak kelimelere okunuşu eş konferans yapısına sahip olmalıdır. Ayrıca, yevmiye dilde kullanılan sözdizimini ilave etmek okunuşu sağlıklı tek fikirdir.

2-Önce hareketli düşünün.
Mobil arama esasen masaüstü aramayı aştı. Ses sürekli arama, bunu 2018’de daha da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi temel asistanlardan değil, akıllı telefonlarından sesli arama kullanır. Google okunuşu başka arama motorları bu eğilimi fark etmiş ve taşınabilir ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, ölüm yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine taşınabilir sürümün kalitesine okunuşu içeriğine bakılırsa sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış mobil sayfalar, web sitelerinin ve şirketlerin oyunda ilerlemesine ve arama motoru öz sayfalarında SERP henüz öte sıralarda alan almasına yaver olacaktır. Google, taşınabilir sürümün elbette başarım gösterdiğini, neden dek seri yüklendiğini ve sayfaları sıralamaya başlamadan önce hangi derecesinde kolayca kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği bölüm ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin giysi kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış sadece şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaltarak eş özeti ile taharri motoru, kullanıcılara bili sağlar. Bu snippet’ler, uzvi trafiğin genişlik az yüzdelik 10’unu SERP’ler üzerine tamlanan genişlik çok sonuçlardan almaktadır okunuşu bu çağ ortamında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna bakılırsa şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerine olgulara etkisi olan ayrıntılı kuyruk sorgularına başından kısaca cevaplardır. taharri motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı maruz kalmak henüz cazip gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak okunuşu bilgileri mutlak okunuşu özlü sadece şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki hedef önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, düşüncesiz asistanların ve yapmacık zekanın AI, araba öğreniminin ve henüz kişiselleştirilmiş yalnız taharri motoru deneyiminin birleşimi nedeniyle dikkate alınması gereken ekonomik birleşik etmen haline gelmiştir. Google, bir kullanıcının geçmiş aramalarına okunuşu eğilimlerine, bulunan konumuna okunuşu genişlik alakalı okunuşu şimdiki bilgileri sunmak maksadıyla sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların sadece nesne satın yok etmek istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini diğer sayfalara ve medya satış noktalarına bakarak önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar bir konuyu araştırmak istiyorsa, Google güvenilir medya sayfalarına takaddüm verir. İçeriğiniz bu değiş tokuş trendine kadem uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine paha verin.
Kullanıcı deneyimi henüz en mühim sıralama faktörüdür ve tüm arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz süratli ancak şekilde yüklenmeli, hem taşınabilir hem de masaüstü platformlarda sorunsuz birleşik şekilde çalışmalı ve eksiksiz bölümlerine erişmesi kolay olmalıdır. Google tarafından yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha uzun sürmesi durumunda, ancak web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının geçmiş döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır tek marjla engeller. Web sitenizi optimize erişmek ve uygun birleşik kullanıcı deneyimi sağladığından güvenli vuku web sitemizi incele bulmak fazla önemlidir. alçak web siteleri, SERP’lerde vücut sıralarda arsa almaz okunuşu sakıt uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in ötesine taşıyın.
Google okunuşu Bing, sektöre ayrıntılı zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ses asistanları okunuşu yapmacık feraset sebebiyle değişmeye başlamış okunuşu değişmeye bitmeme edecektir. Google hâlâ hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor okunuşu Google’dan mazruf çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri ve Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. Diğer platformlarda öte sıralarda görev almaları düşüncesince içeriklerini okunuşu web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, diğer her şeyden daha önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu alaka düzeyi, seo SEO‘daki işaret müessir faktörlerden bazılarıdır. sağlıklı araştırılmamış okunuşu şimdiki olmayan düşük kaliteli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. zararlı içerik, birleşik web sitesinin itibarını okunuşu sıralamasını da ebedî etkileyecektir.

İçeriği zamanında ortaya dokunmak okunuşu tutarlı kaliteyi esirgemek önemlidir.

Bu ipuçları okunuşu püf noktaları, 2018’deki SEO yarışçı sularında sizlere yaver olabilir. genişlik stratejik kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler özgü trendleri okunuşu duyuruları izleme etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *