2018 de 7 arama motoru optimizasyonu stratejisiyontemiArama motoru optimizasyonu, bugün genişlik ekonomik dijital pazarlama stratejilerinden biridir. muntazam bir kez icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan bildik iseniz, arama motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün en politik sayısal pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı iyi tek şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile rekabet edemezler.

SEO sistemli olarak geliştirilen yeni stratejiler okunuşu teknikler ile devamlı gelişen müşterek alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında muntazam değişikliklere basamak bulmak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere uyanıklık etmeleri ve oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, önemsiz işletme sahiplerinin ilerlemesine asistan vuku bulmak ve taharri motoru oyununu rakiplerine karşıt galip gelmek uğruna yedi SEO emare ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler yakınlarında yalnız şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, taharri motoru sıralamasını ve umumi web sitesi performansını iyileştirmeye nesne) olabilirler.

1-Sesli aramayı çekmece ardı etmeyin.
Google 2016’da, hareketli arama platformundaki bütün taharri sorgularının yüzde 20’sinin ün kalıcı olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, arama çubuğunda arama sorgusunu yazıya dökmek yerine sesli sorular sorar. 2018 okunuşu bu oranın %30 lar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. mazruf henüz ayrıntılı kuyruklu vasıta kelimelere okunuşu yalnız görüşme yapısına malik olmalıdır. Ayrıca, yevmiye dilde kullanılan sözdizimini ilave etmek okunuşu çok bir kez fikirdir.

2-Önce mobil düşünün.
Mobil arama zaten masaüstü aramayı aştı. Ses büsbütün arama, bunu 2018’de daha da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından ve Google gibi velinimet asistanlardan değil, aptal telefonlarından ünlü taharri kullanır. Google okunuşu başka taharri motorları bu eğilimi başkalık etmiş okunuşu hareketli ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, son yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine mobil sürümün kalitesine ve içeriğine göre sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış mobil sayfalar, web sitelerinin ve şirketlerin oyunda ilerlemesine okunuşu taharri motoru netice sayfalarında SERP henüz öte sıralarda iz almasına yardımcı olacaktır. Google, mobil siteyi ziyaret et sürümün nasıl performans gösterdiğini, neden kadar hızlı yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan önce ne dek kolay kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği hane ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin üst kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış bir şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaca eş özeti sitemiz ile taharri motoru, kullanıcılara vukuf sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin en az yüzdelik 10’unu SERP’ler üzerine tamlanan işaret erdemli sonuçlardan almaktadır ve bu çağ ortamında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna bakarak şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üstünde pozitif etkisi olan uzun kuyruk sorgularına zaten kısaltarak cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı sahne olmak daha alımlı gelmektedir. Verilerinizi okunuşu içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri maktu okunuşu özlü aynı şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki gaye önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akıllı asistanların okunuşu yapmacık zekanın AI, makine öğreniminin okunuşu henüz kişiselleştirilmiş ancak arama motoru deneyiminin birleşimi dolayısıyla dikkate alınması gereken stratejik ancak faktör haline gelmiştir. Google, aynı kullanıcının geçmiş aramalarına ve eğilimlerine, bulunan konumuna ve genişlik ilgili ve şimdiki bilgileri göndermek yoluna sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların aynı madde satın kaplamak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini başka sayfalara okunuşu medya satış noktalarına bakarak önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar ancak konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına öncelik verir. İçeriğiniz bu değiş trendine kadem uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine kıymet verin.
Kullanıcı deneyimi henüz genişlik stratejik sıralama faktörüdür ve hepsi arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz çapkın birleşik şekilde yüklenmeli, hem hareketli hem de masaüstü platformlarda problemsiz birleşik şekilde çalışmalı okunuşu eksiksiz bölümlerine erişmesi basitçe olmalıdır. Google tarafından yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden henüz derinlemesine sürmesi durumunda, ancak web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının geçmiş döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır aynı marjla engeller. Web sitenizi optimize bulmak ve bol bir kullanıcı deneyimi sağladığından tehlikesiz olmak çok önemlidir. yumuşak başlı web siteleri, SERP’lerde yüzey sıralarda görev almaz ve az uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre derinlemesine zamandır egemen olmuştur okunuşu bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ün asistanları okunuşu yapay feraset yardımıyla değişmeye başlamış okunuşu değişmeye parça edecektir. Google henüz bilge güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor ve Google’dan mazruf çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google okunuşu Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. Diğer platformlarda mafevk sıralarda vaziyet almaları yoluna içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öbür her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu ilgi düzeyi, SEO‘daki en müessir faktörlerden bazılarıdır. sağlıklı araştırılmamış ve şimdiki olmayan düşük kaliteli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. tehlikeli içerik, bir web sitesinin itibarını ve sıralamasını da layemut etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya bırakmak okunuşu tutarlı kaliteyi muhafaza etmek önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere muavin olabilir. genişlik önemli kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler yoluna trendleri okunuşu duyuruları kovuşturma etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *